Головна | Реєстрація | Вхід | RSSЧетвер, 26.04.2018, 17:23

Блідчанське НВО "ЗОШ I-II ст - дитячий садок"

Меню сайту
Категорії розділу
Роботи вчителів [16]
Виховні заходи [6]
Виховні заходи
Національне - патріотичне виховання молодого покоління [1]
Національне - патріотичне виховання молодого покоління
Накази [1]
Накази
УЧКОМ [6]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ДПА 2018
http://2018.pp.ua/novini-2018/2546-dpa-2018-dlya-9-klasu-v-ukrayin-obovyazkov-predmeti-zmni-ta-novini.html http://2018.pp.ua/novini-2018/2532-dpa-2018-dlya-4-klasu-v-ukrayin-obovyazkov-predmeti-zmni-ta-novini.html
Block title
Роботи вчителів [16]
Виховні заходи [6]
Виховні заходи
Національне - патріотичне виховання молодого покоління [1]
Національне - патріотичне виховання молодого покоління
Накази [1]
Накази
УЧКОМ [6]

Каталог статей

Головна » Статті » Роботи вчителів

Безособові речення, вираження головного члена.
   

Українська мова 8 клас

 

Тема.         Безособові речення, вираження головного члена.

 

Мета:         поглибити знання учнів про односкладні дієслівні речення ; сформувати поняття про безособове речення , способи       вираження    в  ньому головного члена ; навчити визначати їх у тексті, правильно використовувати в усному і писемному мовленні; розвивати логічне мислення; виховувати вміння бачити прекрасне в природі й     житті  людей.

 

Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.

 

Обладнання:  підручник, схема, дидактичний матеріал.

Хід уроку

І . Організаційна частина.

ІІ . Актуалізація опорних знань учнів.

1.          Ознайомлення з алгоритмом " Визначення типу речення ".

1.     Чи має аналізоване речення два головних члени?


Двоскладне речення 

2.     Чи виражений член речення іменником у називному відмінку ?

      

Називне речення

3.     Чи можна в речення додати підмет ( у формі називного відмінка ) ?

 

Безособове речення

4.     Чи вказує форма дієслова – головного члена на конкретну особу ?


Означено – особове речення

  5.  Чи означає присудок дію або стан невизначених осіб ? 


Неозначено – особове речення 

 6.     Чи означає присудок дію, що може стосуватися будь – кого із людей ?

                                   

Тип односкладного речення визначено

Узагальнено – особове речення

 

ІІІ Мотивація навчальної діяльності школярів.

2. Запитання до учнів.

   Яке з двох речень буде безособовим ?

1.     На сизих луках скошено траву.

2.     На сизих луках скошена трава.

 IV. Оголошення теми і мети уроку.

1.     Пояснення вчителен нового матеріалу.

2.     Робота зі схемою " Безособові речення ".

3. Робота з підручником.

 1. Вправа 245 ( письмово ), 246 ( усно ).

4. Практичне завдання .

    Перепишіть, з'ясуйте в наведених безособових реченнях способи вираження головних членів. Запишіть над реченням відповідний код.

   Код для відповіді: 1) безособове дієслово ; 2) особове дієслово в безособовому значенні ; 3) дієслівна форма на – но, - то ; 4) інфінитив ;  

 5) прислівники ; 6) складена форма присудка.

  1. Прибрати квітами робітничу їдальню ( І. Ле ). 2. До Калинівки вже недалеко ( В. Собко ). 3. Остапові не спалося ( М. Коцюбинський ).

  4. Мрячило вранці другого дня ( А. Головко ). 5. Пахло прив'ялим полином   

( Л. Первомайський ). 6. Туди було викликано всіх видатних фахівців              ( Я. Баш . ). 7. Синім холодом від трав віє ( В. Сосюра ). 8. Та що ж тобі дати? ( М. Коцюбинський )

Зробіть фонетичний розбір слова ідальня.

 V.  Закріплення вивченого матеріалу.

1. Творче конструювання.

З поданими особовими дієсловами скласти пари речень :

   а) двоскладне ;

   б) односкладне безособове.

Підкреслити граматичні основи . Пахло. Затихло. Шумить.

2. Дослідження – відновлення.

Відновити безособові речення, уживаючи слова, що в дужках у відповідній формі. Проаналізувати відновлені безособові речення. Дослідити, яке речення є "зайвим " .

1. ( Порушити ) всі звичаї ( П. Загребельний ). 2. Мені ( ставати ) моторошно                      

( П. Загребельний ). 3. Од того поблажливо – зверхнього дотику його бридливо ( пересмикувати ) і ( підняти ) ( В.Дрозд ). 4. Темно – зеленим хвилям ( не бути ) кінця - краю ( В.Дрозд ). 5. Провести мене на стежку у чорнобривцях ( М. Коцюбинський ). 6. ( Знудити ) ( М. Коцюбинський ).

7. Холодом ( війнути ) ( Б. Антоненко – Давидович ).

VI.   Підсумок уроку

VII. Домашнє завдання

1.     Параграф 20

2.     Вправа 249

Категорія: Роботи вчителів | Додав: наташка (31.10.2012)
Переглядів: 1471 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Життя нашого НВО
Освітній портал
Освіта
Відділ освіти та р
Вхід на сайт
Департамент освіти
ВЕРХОВНА РАДА УКРА
Міністерство освіт
Пошук
Друзі сайту
  • uCoz Community
  • uCoz Manual
  • Video Tutorials
  • Official Template Store
  • Best uCoz Websites

  • Copyright MyCorp © 2018
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz